blank

DHI Saç Ekimi

İster kadın olun ister erkek, ``Kellik ve saç incelmesi`` problemlerinizin veya herhangi bir saç uzatma ürünü kullanmanın saçınızın eskisi gibi daha kalın ve doğal görünmesine yardımcı olamayacağını fark ettiğinizde, kalıcı bir çözüm üretmek isteyebilirsiniz. Bu kalıcı çözüm ise saç ekimidir. Saç ekimi teknikleri farklı olsa da tüm seçenekleri iyi incelemeniz ve bilgilenmeniz önemlidir.

DHI nedir?

DHI, donör alan denilen kafa derisinin arkasından greftlerin eksizyonunu da içeren bir FUE saç ekim yöntemidir, ancak temel fark saçın ekilme şeklidir. Bir FUE saç ekiminde saç ekimi cerrahı, tüm kafa derisi boyunca kesiler yapar ve foliküler üniteleri forseps kullanarak bu kesilere yerleştirir. Bununla birlikte, DHI saç ekimi tekniği, DHI Implanter adı verilen özel aletler kullanılarak herhangi bir kesi yapılmasına gerek kalmadan her bir saça birer birer saç derisine ekilebilir.

DHI Saç Ekiminin Avantajları

Yara izi yok

DHI saç ekimi işlemi herhangi bir kesi gerektirmez, yani FUT saç ekiminde olduğu gibi doğrusal bir iz oluşturmaz ve saç alınan bölgelerde özellikle çekim noktalarında küçük yuvarlak izlere neden olmaz. FUE sürecinde olduğu gibi birbirine çok yakın. Bununla birlikte, bir DHI işlemi ile saç ekstraksiyonları iyi bir şekilde dağıtılır ve bu nedenle korkuluk olmaz. 0.6-0.8 mm uçlu özel DHI İmplanter ile yaralar çok küçüktür ve hızlı iyileşir. İyileşme sürecine gerek yoktur ve bazı durumlarda hasta aynı gün içinde normal rutinine dönebilir.

Tutarlı Sonuçlar

DHI tekniği kullanılarak yapılan saç ekiminde, her bir saçı teker teker kafa derisine yerleştirmek ve nakletmek için DHI Implanter adı verilen özel bir alet kullanılır. Bu araç aynı zamanda ekilen saç köklerinin derinliğini, açısını ve yönünü de kontrol edebilir, böylece yeni saçlarınız doğal saçlarınız gibi uzar. Bu yöntem saç ekiminde geleneksel FUE tekniğine göre daha doğru ve daha kalın sonuçlar sağlar.

En Yüksek Greft Kalitesi

DHI saç ekimi çok güvenli bir prosedürdür. %90 oranında saç sağ kalımı yaşanırken yapılan işlemin komplikasyon riski çok düşüktür. DHI saç ekimi yöntemi diğer saç ekim yöntemleri ile karşılaştırıldığında hem yapılan işlemin başarı yüzdesi hem de tekniği açısından bir adım daha öndedir.

DHI Çok Temiz Bir Süreçtir

3.000 greftlik bir FUT saç ekimi genellikle yaklaşık 4-6 saat, bir FUE saç ekimi 6-8 saat sürer. DHI saç ekim yöntemi bu iki teknikten biraz daha uzun sürse de, tedavi süreci kısa seanslarla planlanabilir. DHI saç ekimi prosedürünün tamamını tek bir günde tamamlamak isterseniz 8-10 saat sürebilir.

DHI Prosedürü

  1. Cerrah, greftin çıkarılmasını kolaylaştırmak için DHT hormonlarından etkilenmeyen bir alan olan Donör Alan olarak adlandırılan başın arkasındaki saçları kesecek veya tıraş edecektir. Ardından cerrah, uzun etkili lokal anestezi ile kafa derinize enjekte edecektir. Saç ekimi süreci boyunca bilinçli olacaksınız ancak herhangi bir acı hissetmezsiniz.
  2. Lokal anestezinin devreye girmesinden sonra cerrah saç köklerini ve çevresindeki saç köklerini etkilemeden veya zarar vermeden saç köklerini dikkatlice çıkarmak için 0.6-0.8 mm'lik küçük uçlu özel DHI İmplanter kullanacaktır.
  3. Şerit, saç ekim ekibi tarafından dikkatlice kesilir, kesilir ve foliküler ünitelere (greftler) ayrılır. Her ünite farklı sayıda saç şaftı içerir ve ekime özenle hazırlanır. Toplanan saç greftlerini arttırmak için özel bir solüsyonda tutuyoruz.
  4. Saç ekimi işlemi için kesilen greftler DHI Implanter içerisine yerleştirilir ve cilt bölgesini birkaç kez etkilemeden istenen bölgeye (FUE tekniğinde olduğu gibi önceden kesi yapılmadan) yerleştirilir ve implante edilir. Ayrıca ekilen saç köklerinin yönünü ve derecesini kontrol ederek geleneksel FUE tekniğine göre size daha doğal sonuç verebilir.

Saç ekiminden sonra cerrah ilk gün yaraları kapatıp hastanın başına şapka takarak ekilen greftleri darbelerden korumak ve korumak için ertesi gün yara pansuman için klinik ziyareti yapmalıdır. Doktor, ilk yıl boyunca periyodik olarak takip ziyaretlerini planlayacaktır.

DHI İçin Kimler İyi Adaydır?

  • Saç dökülmesine bağlı kellik problemi yaşayan, hala oksipital bölgede sorunlu bölgelere ekilecek yeterli saçı olan kişiler.
  • Saç dökülmesi için tıbbi tedavilere olumlu yanıt vermeyen kişiler.
  • Yanık veya laserasyon gibi travmalara bağlı olarak saç dökülmesinden muzdarip kişiler. Bu saç ekimi tekniği aynı zamanda kafadaki yara izlerini de gizlemeye yardımcı olur.
  • Daha önce FUE tekniği ile saç ekimi yaptırmış ancak yine de saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler.

Sorunlarınızı çözmek isterseniz, her bireyin sorunlarına uygun çözüm ve yöntemi bulmak için bir doktor tarafından tavsiye ve ilk değerlendirmeyi almak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

blank

Hızlı İletişim İçin Formu Doldurun