blank

FUE Saç Ekimi

Pek çok erkek ve kadın için hiçbir şey saç dökülmesinden daha sinir bozucu ve genellikle utanç verici değildir. Erken yaşta bile kelleşme ve saç dökülmesi meydana gelebilir. Mevcut sayısız reçetesiz çare olmasına rağmen, çoğu etkisizdir ve insanları çaresiz ve umutsuz hissettirir. Neyse ki, kozmetik cerrahi hastalara saç uzamasını etkili ve güvenilir bir şekilde eski haline getirmek için heyecan verici bir fırsat sunuyor. Cerrahi saç restorasyonu yıllardır varlığını sürdürürken, tarihsel olarak oldukça ilkel ve güvenilmez bir prosedür olmuştur. Teknoloji ve teknikteki devrim niteliğindeki gelişmelerle birlikte saç ekimi artık çok daha yüksek bir başarı oranına, daha doğal görünümlü sonuçlara ve tamamen daha rahat bir sürece sahip oluyor.

FUE saç ekimi nedir?

Çoğu insan muhtemelen geleneksel doğrusal saç ekimi yöntemine aşinadır. Cerrah, FUT saç restorasyonu olarak adlandırılan bu tekniği kullanarak, aynı anda binlerce saç kökü elde etmek için hastanın başının arkasından yatay bir şerit çıkarır. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu anlamına gelen FUE saç ekimi , cerrahın NeoGraft teknolojisini kullanarak 1-4'lük bireysel folikül gruplarını çıkarmasını ve saç dökülmesinden etkilenen baş bölgelerine nakletmesini içeren daha yeni ve daha etkili bir tekniktir.

FUE saç ekiminden ne bekleyebilirsiniz?

Foliküler ünite ekstraksiyonu minimal invaziv bir işlemdir, ancak yine de cerrahi olarak kabul edildiğini ve ciddiye alınması gerektiğini unutmamak önemlidir. İşlemin kendisi lokal anestezi ile yapılır ve genellikle yaklaşık 8-10 saat sürer. Hastanın uzun süre yan yatarak ve sırt üstü yatarak geçirmesi gerekecektir.

Saçların etkili bir şekilde aşılanması için kısa olması gerektiğinden, hastalara işlemden önce saçlarını nasıl düzgün bir şekilde kesecekleri konusunda talimat verilecektir. Hiçbir kesi gerekmeden ameliyat sonrası kesi bakımı veya endişelenecek dikişler olmayacak, ancak hastalar çekim yerlerinde biraz rahatsızlık, şişme ve kabuklanma bekleyebilir. Bu genellikle çok hafiftir ve hızla azalır ve prosedürü takip eden günlerde saç uzaması, iyileşene kadar tüm kusurları gizlemelidir. Çoğu hasta 48 saat içinde işe ve normal günlük aktivitelerine dönebilir, ancak postoperatif bakımın tüm seyrine devam etmek önemlidir.

Foliküler ünite ekstraksiyonu saç ekiminden ne gibi sonuçlar alabilirsiniz?

Yetenekli bir cerrah tarafından uygun şekilde yapıldığında, FUE saç ekimi hastalara dolgun, güzel, restore edilmiş bir saç verebilir. Tek birimli transfer yöntemi, cerrahın tek tek kılları stratejik ve ustaca yerleştirmesine olanak tanıyarak doğal görünen bir büyüme modeli sağlar. Yapay görünmeyen yeni bir saç çizgisi oluşturmak söz konusu olduğunda bu özellikle avantajlıdır. Donör bölgeleri birkaç gün sonra tamamen iyileşmeli ve yaklaşık 3 ay içinde yeni saç büyümesini fark etmeye başlamalısınız. Çoğu hasta 6-12 ay içinde önemli sonuçlar görmeye başlar. Bazı hastalar 6-8 hafta sonra yeni ekilen saçlarda incelme veya dökülme yaşarlar, ancak bu tedaviye normal bir yanıttır.

Nihayetinde, kalifiye ve deneyimli bir sağlayıcı tarafından FUE saç ekimine giren erkekler ve kadınlar, yeni, doğal, kalıcı saç büyümesi elde etmeyi bekleyebilir. Her prosedürde olduğu gibi, sonuçlar hastadan hastaya değişebilir. İlk konsültasyonunuz sırasında, doktorunuz, FUE saç ekimi için iyi bir aday olup olmadığınızı daha iyi belirlemenize yardımcı olmak için durumunuzu ayrıntılı bir şekilde değerlendirecek ve gerçekçi olarak hangi sonuçları bekleyebileceğinizi tartışacaktır.

FUE saç ekimi ne kadar başarılı?

Herhangi bir saç restorasyon prosedürünün başarı oranı büyük ölçüde hastanın genel sağlığı, saç dökülmesinin ciddiyeti ve cerrahın deneyimi dahil olmak üzere bireysel faktörlerin bir listesine bağlıdır. FUE saç ekimi, diğer tekniklere göre çok daha yüksek başarı oranlarını koruyor.

Başarılı bir FUE saç ekimi prosedürü için tartışmasız en önemli faktör doğru sağlayıcıyı seçmektir. Konsültasyonunuz sırasında, potansiyel cerrahınızın deneyimi, eğitimi ve başarı kayıtları hakkında soru sormaktan çekinmeyin.

blank

Hızlı İletişim İçin Formu Doldurun