blank

Kaş Ekimi

Kaşlar yüz simetrisine ve görünüşümüze önemli katkı sağlar. Kaşları olmayan bir kişi, görünüşü hakkında kendini kötü hissedebilir. Kaş ekimi veya rekonstrüktif cerrahi genellikle kaşların doğal ve dolgun görünmesine yardımcı olabilir. Bu, kendine güveni düşük olan veya kaşlarının durumu hakkında endişeleri olanlara yardımcı olabilir.

Neden Kaş Ekimi Yaptırılır?

Kaş ekimi yaptırmayı düşünmenizin birçok farklı nedeni olabilir. Bunlar, güven ve öz saygıyı artırmak için önceki veya mevcut tıbbi durumlardan veya kozmetik nedenlerden dolayı değişebilir. Hastaların kaş ekimi yaptırmayı tercih etme nedenlerinden bazıları aşağıdakiler arasında değişmektedir:

Fiziksel travma: Yol kazaları, endüstriyel kazalar, termal ve kimyasal yanıklar gibi olaylardan kaynaklanan yüz yaralanması ve yara izi.

Tıbbi ve cerrahi tedaviler: Kaş foliküllerinin çıkarılması ve dokuda iz kalmasıyla sonuçlanan yaralanma veya tümörün cerrahi tedavisi. Kanser için radyoterapi veya kemoterapi de kaş kıllarının dökülmesine neden olabilir.

Trichotillomania olarak adlandırılan, kaşların ve diğer vücut kıllarının kompulsif olarak alınması.

Doğuştan bir durum olarak vücudun tüm bölgelerinde kıl bulunmaması da kaş ameliyatını düşünmek için bir neden olabilir.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu kaş ekimi (FUE), kadınlar ve hatta bazı erkekler, bölgedeki saçları kalıcı olarak eski haline getirmenin veya tesis etmenin yollarını aradığından, popülaritesi artmaktadır. İşlem tipik olarak hastadan, en yaygın olarak kafa derisinin arkasından bir saç kesiminin alınmasını ve saçın kaşa aşılanmasını içerir. Bu, mevcut kaşları büyütür. Bir hasta tüm doğal kaşlarını kaybetmişse tamamen değiştirir.

Başın arkasındaki kafa derisinin bir bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. O bölüm (saçlı deri şeridi) çıkarılır ve yara dikişlerle kapatılır. Saç derisi şeridi, saç dokusunu tek saç foliküler greftlerine ayıran bir teknisyene verilir. Greftler daha sonra kaş içerisine tek tek yerleştirilir. Prosedür tipik olarak her bir kaşa (toplamda yaklaşık 600-800) nakledilen 400 greft içerir.

Kaş ekimi lokal anestezi altında yapılır ve birçok hasta o kadar rahattır ki greftler ekilirken uykuya dalabilir. Sonuçlar kalıcıdır ve yeni bir taslakla hemen bazı farklılıklar göreceksiniz.

Ekimden sonra yeni kaşları korumanın en iyi yolu nedir?

Ekilen kaşlar saçlardan alınarak oluşturulur ve bu nedenle yeni kaşlar tıpkı saçlar gibi uzar. Bu, tıpkı saçlar gibi düzenli olarak kesilmeleri gerektiği anlamına gelir. Ayrıca mevcut doğal kaşlarla mükemmel uyum sağlamak için kıvrılmaları gerekir. Düzeltme ve kıvırma işlemi kolayca yapılır.

Bakım sonrası

İşlemden sonraki birkaç gün kaş bölgesi, hızlı bir şekilde normale dönmeden önce biraz hassas olacaktır. Yeni saçların kaş bölgenize tamamen yerleşip en iyi şekilde görülmesi yaklaşık altı ay sürer.

blank

Hızlı İletişim İçin Formu Doldurun