blank

Safir Fue Saç Ekimi

Gelişen ve değişen teknolojinin sağlık alanında ilerlemesiyle birlikte modernize saç ekim teknikleri de ortaya çıkmıştır. Bu tekniklerden bir tanesi de Safir FUE Saç Ekimi operasyonudur. Fue saç ekiminde safir uçlu özel bir kalem kullanılarak saç ekimi gerçekleştirilir. Safir FUE Saç Ekimi tekniği tek seansta yapılabilen ve kalıcı sonuçlar sağlayan bir özel bir işlemdir. Yöntemin daha sık ekime izin vermesi dar alanlarda mükemmel sonuçlar alınmasına olanak sağlar.

Safir Fue Saç Ekimi Nedir?

 

Safir FUE Saç Ekimi nedir sorusuna karşılık olarak seyrelme ve kellik problemlerini ortadan kaldıran estetik cerrahi yöntemi cevabı verilebilir. Bu uygulama sırasında donör alandaki greftler bir bir FUE motorları ile toplanır ve saç ekimi alanında safir uçlu bıçaklar yardımıyla açılan kanallara sırayla yerleştirilir. Mikro alanda kanallar açıldığından operasyon sonra kabuklanma minimal düzeydedir. Dolayısıyla bu yöntem sayesinde yapılan saç ekimleri sonrasında iyileşme süreci daha hızlı ve kolay olmaktadır.

Safir Fue Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

 

Safir Fue saç ekimi için kişiye özel ayırt edici bir teknik yoktur. Bu teknik saç ekimi için uygun olan her adaya isteğe bağlı olarak yapılabilir. Saç ekimi yapılabilecek kişiler noktasında bazı kısıtlamalar söz konusu olabilir. Saç ekimi 18 ile 80 yaş arasındaki kişilere uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Tedavinin uygulanabilmesi için hastanın genel sağlık durumunun saç ekimine uygun olması şarttır. Fizyoestet Hair bünyesindeki saç ekimi uzman cerrahları bu konuda hastaları detaylı olarak bilgilendirmektedir. Özellikle tansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıkları olan kişilerin tedavi süreçlerinin nasıl olduğuna bağlı olarak saç ekimi operasyonuna karar verilmektedir.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

 

Safir FUE Saç Ekimi tekniğini uygulamadan önce hasta detaylı bir şekilde muayene ve analiz sürecinden geçer. Bu yöntem için herhangi bir engel olmadığı anlaşıldıktan sonra operasyon planlama aşaması başlar. Saç ekimi yapılacak bölge, donör alan seçimi, operasyon sırasında uygulanacak greft sayısı ve işlem sonrası hedeflenen görüntü gibi ayrıntılar ele alındıktan sonra saç ekimi işlemine geçilir.

Safir FUE Saç Ekimi operasyonu ilk olarak sedasyon ile başlar. Sedasyon işleminin amacı operasyon sırasında hastanın herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemesinin engellenmesidir. Hastaya lokal anestezi uygulandıktan sonra Safir saç ekiminin temel aşamaları arasında yer alan greft toplama aşamasına geçilir. Saç ekimi için hastanın ense bölgesinden ya da o bölgede yeterli saç yoksa göğüs gibi bölgelerden saç alınabilir. Greft toplama işlemi boyunca FUE motorları kullanılarak greftler bir bir gevşetilir ve toplanır.

Bir sonraki aşama için belirlenen alanlara greftlerin yerleştirileceği mikro kanallar açılır ve saç ekimi gerçekleştirilir. Kanal açmak için Safir uçlu bıçaklar kullanılır. FUE yöntemi ile açılan kanallara greftler yerleştirilerek operasyon tamamlanır.

Safir FUE Saç Ekimi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

 

Safir FUE saç ekimi avantajları hem teknik hem de hastanın iyileşmesi bakımından oldukça fazladır. Safir FUE Saç Ekimi tedavisinde Safir uçların kullanılması titreşimi azalttığından doku hasarı riskinin en aza indirildiğini söylemek mümkündür. Bu tekniğin diğer bir avantajı daha sık ekim yapmasına olanak sunmasıdır. Bu sayede yoğun kellik ortadan kalkarak daha sık saçlı görünüme kavuşulabilir. Ayrıca bu saç ekimi yönteminde şişlik gibi bazı komplikasyonlar diğer yöntemlere göre daha az görülür. Bu durum da hastaların iyileşme sürecini rahat geçirmelerini sağlar. Safir FUE Saç Ekimi tekniğinde Safir bıçakların kullanılması çelik bıçaklar gibi alerjiye neden olmamaktadır. <

blank

Hızlı İletişim İçin Formu Doldurun