blank

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık gibi yüz kıllarının erkeklerin yaşam tarzları üzerinde önemli etkileri vardır. Bu kıllardan herhangi biri oluşmamış veya seyrek ise erkekler sakal ve bıyık ekimine başvurmaktadır. Bu işlemler genellikle yüz kıllarının hiç çıkmaması, seyrek olması, yüz kılı bölgelerinde yanık oluşması veya diğer tıbbi durumlarda uygulanabilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Saç Ekimine Benzer

İki işlemin benzerliği, ekim sırasında her iki işlemde de sağlıklı saçlı deriden ekilecek köklerin alınmasıyla sağlanır. FUE yöntemi saç ekiminde olduğu gibi sakal, bıyık ve kaş ekiminde de kullanılmaktadır. Sakal ve bıyık ekimi yapılırken sakal yönünde yeni greftler ekilir ve doğal görünüm korunur.

Sakal ve Bıyık Ekimi Adımları

  1. Danışma
  2. Ameliyat için hazırlık
  3. Greftlerin boyun bölgesinden (donör alan) alınması
  4. Sakal veya bıyık ekimi yapılacak bölgedeki kanalları açın
  5. Uygun depolamadan sonra greft nakli
  6. Ameliyat sonrası bakım

Sakal ve Bıyık Ekimi Kimlere ve Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık ekimi için bazı kriterlere sahip olmak gerekir. Bunun nedeni yüz kıllarının uzamasını sağlayan hormonların belli bir düzeye ulaşmasıdır. Uzmanlar, 20 yaşını sakal ve bıyık ekimi için alt yaş sınırı olarak görüyor. Yüzünde favorilerini uzatmak isteyen, birkaç günlük kirli sakal görünümünü seven ancak sakalı düzensiz veya seyrek olan erkekler için bu işlemler tercih edilmektedir.

Sakal ve bıyık ekimi, sakalı olmayan tüm sağlıklı erkeklere, sakalında saçsız alanlar parçalanmış veya kaşlarında incelme yaşayan veya hiç kaşları olmayanlara uygulanabilmektedir. Bunların dışında skar bölgesine sakal ve bıyık ve kaş ekimi de mümkündür.

Sakal ve bıyık ekiminde profesyonellik çok önemlidir. Çünkü daha sonra geri dönüş yoktur ve aşılama kendi yüz hatlarınıza göre uyarlanmalıdır. Kişiden kişiye değişen ve her kişiye özel sakal ve bıyık ekimlerimizi de PRP tedavisi ile destekleyebiliriz. 10 gün dinlendikten sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Sakal ve bıyık ekiminin ilk koşulu saçlara sahip olmaktır. Bu işlemler için en kaliteli kökler, iki kulak arkasındaki ince telli bölgeden ve kulak üstündeki saç köklerinden alınan köklerdir. Sakal ve bıyık ekiminde iyileşme süreci yaklaşık bir hafta sürer. Bir hafta içinde kızarıklık ve karışık görünüm düzelecektir. İşlemden sonra ciddi bir ağrı olmaz. Sakal ve bıyık ekiminde tam iyileşme ve uyum süreci 8 ile 10 hafta arasında değişmektedir. Çıplak gözle saç telini yani mevcut sakal ve saçı birbirinden ayırmak mümkün değildir.

blank

Hızlı İletişim İçin Formu Doldurun