blank

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik yöntemdir. Geleneksel olarak çoğu saç ekimi prosedürü hastanın saçlarının bir kısmını ya da tamamını tıraş ettirmeye yöneliktir. Bu durum genellikle saç ekiminden büyük fayda görecek kadın ve erkekler için sosyal hayata adapte olmak açısından caydırıcı olabilir. Tıraş edilen bölgenin uzama süresi hızlı olsa da yine bazı kişiler tıraşsız yöntemi tercih etmektedir. Aynı zamanda kadın saç ekiminde en fazla tercih edilen yöntemlerden biri de tıraşsız saç ekimidir. Fizyoestet Hair tıbbi ekibimiz, Tıraşsız Saç Ekimi uygulamalarında büyük adımlar atarak hastanın mevcut saçlarının çoğunun hatta tamamının korumasını sağlamaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Hastanın saç dökülmesi yoğunluğuna ve saç dökülmesi niteliğine bağlı olarak Tıraşsız Saç Ekimi için üç farklı prosedür uygulanır. Her koşulda donör bölge tipik olarak başın arkası olmaktadır. Çünkü bu bölgede saç dökülmesi fazla görülmez ve saç derisi esnek yapıdadır. Tıraş etmeden saç ekimi tekniğinde başvurulan üç yöntem şu şekilde sıralanabilir:

1.Tıraşlı Donör ve Tıraşsız Alıcı Bölgesi

Alıcı bölgesi neredeyse tamamen kel olan hastalarda donör bölgenin tıraş edilmesi gerekebilir. Alıcı alan önemli oranda saça sahipse bu prosedür daha fazla zaman alır ve zorlaşır. Ancak uygulanan modern metotlarla saç ekimi kolaylıkla yapılabilmektedir.

2.Sınırlı Tıraşlı Donör Bölgesi

Donör bölgedeki yalnızca bir ya da iki küçük saç şeridi tıraş edilir. Bu teknik donör alanın hastanın kalan saçı tarafından gizlenmesini sağlar. Ancak bu yöntem alınabilecek saç kökü (greft) sayısını limitli tutar. Bu prosedür genel olarak seans başına 2.500'e kadar grefte izin verebilir.

3.Tamamen Tıraşsız Bölge

Saç greftleri, tıraşa gerek olmaksızın alıcı alana ekilmeden önce donör bölgeden toplanır. Bu yöntem saçın çoğunun tekrar uzamasına gerek olmayacağından en hızlı sonuçları verir. Fakat tamamen Tıraşsız Saç Ekimi tek bir seansta ekilebilecek greft sayısını büyük oranda sınırlar. Türkiye'de Tıraşsız Saç Ekimi için en fazla FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği ya da DHI (Direct Hair Implantation) yöntemi tercih edilir. Her ikisi yöntem de tam ve doğal nihai sonuçlar sağlar ve alanında uzman saç restorasyon uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir. FUE yöntemi ile 1 seansta maksimum 4.000’e kadar greft ekimi yapılır. DHI yönteminde ise maksimum 3.000’e kadar greft ekimi gerçekleştirilmektedir. Hangi saç ekimi stilinin kullanılacağı büyük oranda hastanın özel ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. Saçlar ekildikten sonra 10-12 ay içinde kalıcı olarak tekrar uzayarak tam ve doğal nihai sonuçlar verir.

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

 

Tıraşsız Saç Ekimi birçok fayda sağlar. Bu yöntemin en iyi faydalardan biri, tıraşsız bir saç ekiminin sunduğu özgüvendir. Prosedürü takiben tıraşsız bir saç ekimi operasyonunun neredeyse hiçbir görünür belirtisi bulunmamaktadır. Ayrıca saçlar nakilden önce tıraş edilmediğinde dolayı yeni eklenen saçları doğal açısına ve uzama yönüne göre yerleştirmek daha kolay olmaktadır.

Tıraşsız saç ekiminde saçlar tıraş edilmediğinden dolayı kişi günlük hayatına kolaylıkla geri dönebilir. Özellikle tıraşlı saçla dolaşmak istemeyen kadınlar için bu yöntem idealdir. Mevcut saç sitilinden vazgeçmek istemeyen kişiler için bu metot birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Uzun saça sahip kişiler saçlarının yeniden uzamasını beklemeye ihtiyaç duymamaktadır. Ayrıca saç ekimi işlemi yapıldığı neredeyse hiç belli olmamaktadır. Bu yöntem diğer tıraşlı yönteme göre biraz daha uzundur ancak herhangi bir riski kesinlikle yoktur.

blank

Hızlı İletişim İçin Formu Doldurun